Psiholoģiskā izpēte:
Psiholoģiskās izpētes (psihodiagnostikas) mērķis ir, izmantojot dažādas psiholoģiskās pārbaudes metodikas, izzināt cilvēka intelektu, personību, emocijas, attiecības. Psiholoģiskā izpēte tiek veikta individuāli gan pieaugušajiem, gan bērniem.
Psiholoģiskā izpēte pieaugušajiem
sniedz iespēju:
Psiholoģiskā izpēte bērniem
sniedz iespēju:
Bērniem vecumā no 1-3 gadiem attīstību iespējams novērtēt, izmantojot Minhenes funkcionālo attīstības diagnostiku, ko izveidojis pediatrs, Prof. Med. Dr.h.c. Teodors Helbrige (Vācija) un Latvijā adaptējušas psiholoģe G. Demidova un bērnu ārste I. Grundmane. Esmu izgājusi apmācību šīs metodikas izmantošanā un tiesīga to izmantot savā darbā. To pašlaik Latvijā, kā vienu no nedaudzajām metodēm, izmanto un atzīst pediatri, lai noskaidrotu bērnu attīstību atbilstoši vecumam 7 dažādās jomās:
Izpētē piedalās vecāks kopā ar bērnu. Izpētes rezultātā tiek sagatavots slēdziens, kas līknes veidā atspoguļo bērna attīstību minētajās jomās atbilstoši vecumam un, nepieciešamības gadījumā, arī ieteikumi, kā veicināt noteiktu bērna prasmju attīstību.
Bērnu psiholoģiskajā izpētē izmantoju Latvijā adaptētās un standartizētās metodes: kognitīvo spēju izpētē Vekslera intelekta testu bērniem (WISC-IV), emocionālās un uzvedības sfēras izpētē - Ahenbaha aptauju, ABAS - II, mācību sasniegumi un mācīšanās grūtības tiek pētītas, izmantojot LMST - II.