top of page

Veģetatīvā distonija: mans komentārs "Zilonis studijā" TV3


Paldies Tv3 raidījumam "Zilonis studijā" par aicinājumu no profesionālā skatupunkta komentēt tautā tā dēvēto "veģetatīvo distoniju" jeb pareizā terminoloģijā saukto somatoformu veģetatīvo disfunkciju (SVD).

Prieks, ka mūsdienās informācijas pieejamība ir plaša un ikviens var mēģināt izprast un nosaukt vārdos, kas ar viņu notiek psihoemocionālajā plaknē. Tajā pašā laikā šķiet, ka robežas attiecībā uz cilvēka psihoemocionālajiem stāvokļiem ir kļuvušas tik plašas, ka dažādu psihisku slimību un stāvokļu apzīmējumi (depresija, veģetetīvā distonija, panika utt.) tiek lietoti vietā un nevietā. Sociālajos tīklos novēroju, ka nereti notiek to trivializācija un devalvēšana un līdz ar to arī savlaicīga profesionālā atbalsta nemeklēšana.

Raidījumā saīsinātajā jeb izgrieztajā versijā var dzirdēt atsevišķus šīs tēmas akcentus no manas profesionālās puses attālināti. Studijas viesu diskusija klātienē (cilvēki, kuri savā dzīvē ir saskārušies ar SVD) ir raidījuma pievienotā vērtība, lai izgaismotu šīs tēmas pieturpunktus cilvēka ikdienas pieredzes skatījumā.

Labu vēlot,

Inese Elsiņa, PhD Psiholoģe, KBT psihoterapeite


Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page