top of page

Vērsties iekšpus! 2023. Jaunā gada sveiciens
Gada noslēgums un jaunā gada sākums ir kā robežšķirtne starp to, ko atstājam aiz muguras un to, uz ko cerīgi raugāmies uz priekšu. 🩶


Man pašai šajā laikā nav tuva (ne-)sasniegto mērķu izvērtēšanas un nospraušanas pieeja, bet drīzāk tāda vēršanās iekšpus un aprunāšanās ar sevi. Dzīve ļoti bieži un ļoti daudziem ir vairāk par skriešanu nekā par jušanu. Jušana un laiks apcerīgumam mūsdienās ir ekskluzīvi. Tāpēc es rakstu, pierakstu, zīmēju - tas prasa ļoti, ļoti palēnināt tempu, atvēlēt laiku apstāties.


Pirms pāris dienām biju mājās un darīju savu ikdienas mājas soli. Vienā brīdī sapratu, ka bērnu istabās ilgāku laiku klusums. Paskatījos - 11 gadīgais dēls savā istabā lasa grāmatu un 8 gadīgais dēls savā istabā domīgi sēž savā gultā. Jautāju: "Dēliņ, ko tu dari? Vai viss labi?" Viņš atbildēja: "Jā, viss labi. Es domāju savas domas."


Novēlu visiem šajā laikā atvēlēt sev laiku, just un padomāt savas domas.


Psiholoģijā psihodiagnostikas ietvaros ir tāda pieeja kā Nepabeigtie teikumi. Teikums tiek iesākts ar kādu ierosmi un teikums ir jāpabeidz, vēlams intuitīvi sekojot savai pirmajai atbildei, kas ienāk prātā. Pēc līdzīga principa esmu formulējusi dažus nepabeigtos teikumus šī brīža noskaņā, lai arī Tu varētu veltīt mirkli sev un vērsties iekšpus, atskatoties uz 2022. gadu un lūkojoties 2023. gada virzienā.


Dziļā sirsnībā un pateicībā dzīvei un ikvienam no jums - gan tiem, kurus pazīstu, gan tiem, ar kuriem neesmu pazīstama. Lai mums visiem silti sirdī!
Inese Elsiņa, PhD

Psiholoģe, KBT psihoterapeite

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page