top of page

Citādākas Jaunā gada apņemšanās2022. gada nogalē Forbes Health ir veikuši aptauju, apjautājot 1005 pieaugušos ASV par viņu jaunā gada apņemšanos.


45% aptaujāto pieaugušo atbildēja, ka viņu jaunā gada apņemšanās ir psihiskās veselības uzlabošana 39% vēlas uzlabot fizisko veselību 37% - zaudēt svaru 33% - uzlabot ēsanas paradumus


Psihisko veselību kā top prioritāti pētījuma autori saista ar kritisku psihiskās veselības pasliktināšanis C19 pandēmijas laikā, kad PVO ziņoja par trauksmes un depresijas rādītāju pieaugumu par ~ 25%.


Jau pagājušajā gadā biju formulējusi un dalījusies ar dažām 'neklasiskajām' jaunā gada apņemšanās (skatīt attēlus zemāk). ,Neklasiskās' gada apņemšanās ir vērstas uz rūpēm par savu psihisko veselību, tās var mudināt padomāt par saviem resursiem un šķēršļiem ceļā uz 'klasiskajiem' mērķiem, aprunāties ar sevi dziļāk un patiesāk.


Saraksts noteikti ir atvērts un papildināms, jo savas psihiskās veselības uzlabojumiem ir simtiem iespēju. Tāpat katru no šiem formulētajiem vēlējumiem var ietērpt individuāli personiskajā kontekstā, apaudzēt ar papildu saturu un iekļaut savā dzīves kontekstā. Vai tieši otrādi - atmest kaut ko sev nederīgu.


Psiholoģija mudina domāt par to, kas ir mans un kas nav mans, ļoti dziļi un niansēti. Psiholoģija nav recepšu grāmata. Tā ir iedziļināšanās māksla.

Lai Tev ir atklāsmju un veselības bagāts gads!Inese Elsiņa, PhD Psiholoģe, KBT psihoterapeite

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page