top of page

Piebremzēt satraukumu



Vasarā mani uzrunāja žurnāliste, jautājot, vai varu palīdzēt tapt rakstam, kā cilvēkiem tikt galā ar pastiprinātu satraukumu laikā, kad visur dzirdam satraucošas ziņas par gaidāmo rudeni - epidemiologi runā par pieaugošajiem Covid riskiem, politiķi un ekonomisti brīdina par grūto ziemu dēļ pieaugošās dzīves dārdzības, ik dienu "gaisā virmo" kara tēma.


Patiesi, šo laiku raksturo liela neskaidrība, neziņa, nedrošība. Daudzi izjūt apjukumu, bailes, satraukumu, spriedzi. Izaicinājums pēc izaicinājuma, kas uzslāņojas viens otram.

Satraukums ir dabiska cilvēka reakcija, ja situācija ir neskaidra, grūti prognozējama vai arī mums šķiet, ka mums varētu nepietikt resursu (finansiālo, emocionālo, fizisko u.c.) tikt galā ar to.


Taču, ja ļaujamies pārlieku lielam satraukumam, mēs tērējam savus resursus jau tagad, un tad, kad mums tie varētu būt visvairāk nepieciešami, to nebūs.


Žurnālu formāts paredz vispārīgu ieteikumu formu un lakonismu. Tāpēc rakstā ir apkopoti daži akcenti, kas var sniegt impulsu. Taču, kā vienmēr, svarīgākais un visefektīvākais ceļš ir - ļoti labi iepazīt sevi un rast tieši sev piemērotākos veidus un pieejas, kā kontrolēt satraukumu un neļaut tam vadīt pār sevi.


Plašāk žurnālā "Kā kļūt laimīgai" 2022.g. rudens numurā. Paldies Laurai Ikauniecei par sadarbību, profesionalitāti, rakstu veidojot.





Labu vēlot,


Inese Elsiņa, PhD Psiholoģe, KBT psihoterapeite

bottom of page